Yhteystiedot

Kulttuurikeskus Vernissa

Tikkurilantie 36
01300 Vantaa
puh. 09 839 24451

Parkkeeraus

Talon edustalla on parkkipaikkoja hyvin rajallisesti. Suuremmissa tilaisuuksissa suosittelemme Heurekan paikoitusaluetta Kuninkaalantiellä. (Talon edustalle parkkiin ajaessasi joudut kääntymään Vernissakujalle Jokiniemeen päin (keltaisen puurakennuksen suuntaan) ja ajamaan Tikkurilantien jalkakäytävää pitkin.)

Ethän pysäköi etuovien eteen! Etuoven eteen täytyy päästä hälytysajoneuvoilla ja inva-taksilla.

Vernissan toimisto

puh. 09 839 24451

Vesa Peipinen
Toiminnanjohtaja
040 861 0793
vesa.peipinen@vantaa.fi

Marjut Eskola
Kulttuurituottaja
marjut.eskola@vantaa.fi

Animaatioasema

Tuomas Heimala
Taideohjaaja
050 314 6388
tuomas.heimala@vantaa.fi

Tikkurilan Teatteri
Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulu

Aino Järvi-Eskola
Tuotantokoordinaattori
044 013 0086
aino.jarvi-eskola@tikkurilanteatteri.fi

Leena Tiuri
Hallintopäällikkö
050 566 8646
leena.tiuri@tikkurilanteatteri.fi

Carita Välitalo
Teatterinjohtaja-rehtori
0400 731 276
carita.valitalo@tikkurilanteatteri.fi

Sali ja tekniikka

Vernissasali 09 839 24450

Timo Itkonen
Käyttömestari
timo.itkonen@vantaa.fi

Edward ”Ted” Leonard
Valomestari
edward.leonard@vantaa.fi

Tomi Siren
Näyttämöjärjestäjä
tomi.siren@vantaa.fi

Velmu ry

Tommi Ouvinen
Toiminnanjohtaja
040 5209855
tommi.ouvinen@velmu.net

Suomen Unima ry

Jaana Lallukka
puh. 046 811 4024
unimafinland@gmail.com

Revolver-studio

Asko Ahonen
041 5142409
asko.ahonen@revolverstudio.fi